«ДОМКОМ НІКОПОЛЬ»: про тарифи, плани та перспективи - Домком Нікополь
19163
post-template-default,single,single-post,postid-19163,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

«ДОМКОМ НІКОПОЛЬ»: про тарифи, плани та перспективи

«ДОМКОМ НІКОПОЛЬ»: про тарифи, плани та перспективи

Отримати відповіді на хвилюючі питання і докладніше дізнатися про компанію «ДОМКОМ НІКОПОЛЬ» ми змогли, поговоривши з представниками компанії – одним із засновників Оленою Шамал і директором Андрієм Яблоковим

 

– Розкажіть про вашу компанію, як вона з’явилася в Нікополі.

– «ДОМКОМ» – це молода Компанія, але вона активно розвивається в сфері надання послуг з управління та утримання житлового фонду. Ми є членом Асоціації управителів житла, беремо активну участь у законотворчості. «ДОМКОМ» працює в Дніпропетровській області: з 2011 року обслуговує ОСББ у м Кривому Розі, а з квітня 2013-го, перемігши в конкурсі, стала обслуговувати комунальний житлофонд одного з районів міста – 416 багатоквартирних будинків (це майже 900 тис. Кв. м житлофонду), – говорить Олена Шамал. – Я думаю, ні для кого не секрет, що у сфері ЖКГ Нікополя останнім часом назріло багато проблем, насамперед в обслуговуванні будинків і прибудинкових територій, вивезення сміття. Ми направили відкриті листи на ім’я в. о. мера міста (тоді їм ще був Метер М. А.), в УЖКГ та профільну депутатську комісію з питань міського господарства з презентацією нашої компанії і пропозицією співпраці. Враховуючи складну ситуацію в місті у сфері ЖКГ, ми повідомили про готовність взяти в обслуговування житлофонд міста і налагодити стабільну і безперебійну роботу в даній сфері.

– У Нікополі працює криворізька компанія?

– Ні. Управляюча компанія «ДОМКОМ НІКОПОЛЬ» зареєстрована в Нікополі та є платником податків за місцем реєстрації. ТОВ «Управляюча компанія« ДОМКОМ »м Кривий Ріг – це один з засновників нікопольської компанії, який має позитивний досвід роботи в обслуговуванні житлофонду, що підтверджено позитивними відгуками як з боку міської адміністрації, так і з боку жителів, – прокоментувала Олена Шамал.

– Хто керує компанією? Як організована робота?

– На цей рахунок у місті було багато чуток, які просочилися і в місцеву пресу. Директором КК «ДОМКОМ НІКОПОЛЬ» з перших днів створення компанії призначений Яблоков Андрій Олександрович, мешканець Нікополя, який має значний досвід роботи в сфері ЖКГ (був начальником каналізаційних очисних споруд у Нікопольському водоканалі, головним інженером у великому житловому об’єднанні в м.Дніпропетровську).

Працювати ми почали 1 серпня, на організацію всіх процесів була всього один тиждень. Тому окремі організаційно-робочі моменти ще тривають. Але робота з обслуговування житлофонду вже йде повним ходом: двірники, слюсарі, електрики вже працюють, – сказала Олена Шамал.

– Прийняли ви на роботу працівників «Комфорту» і «Комунальник»?

– Звичайно. Всі робочі місця в нашій компанії надаються фахівцям у сфері ЖКГ міста Нікополя. Таким чином, робочі місця створюються для місцевих жителів. На жаль, повний штат компанії ми зараз сформувати не можемо, так як починаємо працювати за тарифом 2008 року, який на сьогоднішній день, природно, збитковий. Тому поки по максимуму оптимізуючи, – сказав директор компанії Андрій Яблоков.

– До речі про тарифи. Кажуть, що ціни на послуги з обслуговування будинків зростуть у п’ять разів?

– Ну, в п’ять разів це занадто. Але тариф повинен бути економічно обґрунтованим. Тарифи в Нікополі були встановлені ще в 2008 році і з того моменту жодного разу не переглядалися. 7 років минуло. У цьому тарифі зарплата працівників закладена на рівні 450 грн., А сьогодні мінімальна зарплата становить 1218 грн. А скільки разів за цей час підвищувалася вартість електроенергії, ПММ, матеріалів? Середній тариф в Нікополі становить близько 1 грн. за 1 кв. м. Як можна надавати 12 тарифних послуг, якщо коштів ледь вистачає на половину з них. Як можна комплектувати штат з нормативної чисельності, якщо просто фізично з такими тарифами немає можливості існувати? Виходить, що утримання будинку коштує дорожче, ніж це закладено в тарифі. Тому його потрібно привести у відповідність хоча б до витрат, – зазначає Олена Шамал. – На жаль, питання підвищення тарифів майже завжди заполітизоване. Часто місцева влада грає в популізм з жителями, що в принципі і відбувалося в Нікополі. А коли неминучість перегляду тарифів все одно виникає, то це вже не на 5-10 копійок на рік, як було б при своєчасному дотриманні законодавства, а майже в 2 рази. І тоді ще важче приймати подібні рішення.

Враховуючи це, наша компанія починає працювати за діючими в місті тарифами, по максимуму оптимізуючи всі витрати і виробничі процеси. За 2 місяці роботи ми розрахуємо нормальний економічно обґрунтований тариф і подамо в місто на розгляд і затвердження, згідно із законодавством. Який він буде – сказати поки складно. Але якщо сьогодні тариф включає в себе 12 послуг, то для їх повного і якісного надання з повним штатом працівників тариф має становити близько двох гривень. Тарифи будуть розраховуватися індивідуально для кожного будинку залежно від необхідного переліку послуг, тому десь буде більше, десь – менше.

– Як компанія планує працювати в місті?

– Ми налаштовані на довгострокову роботу. Зараз ми є тимчасовими виконавцями послуг, але плануємо за ці два місяці налагодити роботу і підвищити якість послуг з обслуговування житла, – поділився планами Андрій Яблоков. – В даний момент ще йде процес організації та становлення компанії. Для початку потрібно привести в порядок двори і підготувати будинки до зими. Перспективні цілі компанії – надавати якісні послуги мешканцям, створити сучасну аварійно-диспетчерську службу за новими стандартами, проводити поточні ремонти будинків, енергозберігаючі заходи по житлофонду, упорядкувати двори.

– Чи плануєте ви працювати з ОСББ?

– Звичайно, плануємо. У Нікополі велика кількість ОСББ, але все одно рано чи пізно їм потрібна буде допомога професіоналів, адже обслуговування будинків – це не тільки робота двірників. А для окремих видів робіт потрібні спеціалізовані компанії і профільні фахівці. Ми працюємо з ОСББ на договірних підставах і надаємо той перелік послуг, які вони від нас хочуть побачити, – сказав Андрій Яблоков.

– Чи думаєте ви брати участь у громадському житті міста?

– Ми плануємо соціальне партнерство з містом. Будемо брати на себе додаткове навантаження з обслуговування окремих міських територій, що знаходяться на дислокації житлофонду, який ми обслуговуємо. Як приклад, ми вивезли згорілі чагарники з «кільця» біля міськвиконкому, – розповів директор компанії «ДОМКОМ НІКОПОЛЬ».

– З якими труднощами компанія вже зіткнулася?

– Насамперед, це відсутність первинних форм паспортної картотеки. Попередні компанії «Комфорт» і «Комунальник» вивезли їх у невідомому напрямку, не маючи на те законних прав. Це означає, що мешканці міста не зможуть отримати довідки про склад сім’ї, на отримання субсидій. Всі вимоги передати картотеки новим виконавцям послуг були проігноровані. В даний час це питання передано на розгляд правоохоронним органам. Будемо сподіватися на їх оперативне реагування, т. К. Це стосується кожного городянина, – розповів Андрій Яблоков. – З робочих питань – це встигнути підготувати житлові будинки до зими, очистити двори від сміття. Зараз у кожному другому дворі можна побачити звалища негабаритного сміття, який останні півроку ніхто не вивозив. Заявок від жителів дуже багато. І тому на нашу компанію лягає величезне навантаження. Зрозуміло, що за один місяць ми не розгребемо все завали. Але по максимуму будемо намагатися вирішувати найбільш проблемні питання.

Наостанок Андрій Яблоков звернувся до жителів:

– Наша робота спрямована, насамперед, на споживача – населення, але тільки за наявності вашої підтримки і співпраці з нами вона буде ефективна. Ми просимо вас з розумінням поставитися до тимчасових незручностей, які виникли з видачею довідок паспортною службою, сподіваємося, що дане питання незабаром вирішиться. А також просимо вас своєчасно оплачувати надані житлово-комунальні послуги, оскільки від цього безпосередньо залежить їх обсяг і якість.

 

Стаття надана кращою газетою Нікополя – “Проспект Трубників”. Підписуйтесь на газету у всіх поштових відділеннях. Свіжий номер “Проспекту” Ви зможете придбати у точках продажу преси.

 

Електронний ресурс: NTM.net.ua